

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 2.2 mF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bag |
| Height - Seated (Max) | 27 mm |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46925
Ext.Price$0.46925
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46925 | $0.46925 |
| 10 | $0.37517 | $3.75170 |
| 25 | $0.33823 | $8.45575 |
| 50 | $0.30493 | $15.24650 |
| 100 | $0.27490 | $27.49000 |
| 300 | $0.26330 | $78.99000 |
| 500 | $0.25220 | $126.10000 |
